Thursday, April 11, 2013

Welcome Little Angel!


Nuk e di as vete si t'ja uroj mireseardhjen ketij bebi ne kete bote :) kesaj mrekullie te paster qe eshte padyshim gezimi me i madh i perinderve te vet dhe i gjithe ne familjareve.
Sot ne mengjes u zgjova Officially Aunt :) apo thene shqip zyrtarisht HALLE :) dhe u takova me mbesken me te vogel te Familjes Ujka :)Nje krijese e qete e mrekullueshme qe e kish lodhur jo pak te jemen por fiks 12 ore per te ardhe ne jete ne mengjes me lindjen e diellit ,bebushka e cila padyshim i shtoi drite ne jete Mami Menades dhe Babi Indritit.
Une dua t'i uroj vec Shendet e Jete te gjate Bebit qe ende nuk ka nje emer :) dua ti uroj te rritet me nene  e me babe e te jetoje sic i do ajo byca e saj e vogel pasi padyshim qe do jete me e mira per te.
Shume shpesh harrojme gjerat e verteta te jetes ato qe i japin kuptimin ekzistences tone dhe te duhet ndjesia qe te falin keto krijesa me arome qumeshti qe ti te mbushesh me aq shume dashuri sa cdo gje tjeter venitet dhe s'mund te preke aspak lumturine tende.
Une besoj ne Zot (ne ate formen time origjinale dmth ) dhe mbreme e bera nje kryq per kete bebush te vogel qe te vije i shendetshem u luta dhe qe mami i saj te ishet sa me mire dhe qe Mami i jone qe s'pati mundesi ta njohe por qe jam e sigurte qe e sheh nga lart ta ndihmoje te shkoje cdo gje mire :) e ndersa e shikoj te marre fryme dua t'i them Faleminderit!
Dhe s'me mbetet gje tjeter ne kete post qe ndersa kaloj fotot e para ne krahet e babit te vet e ne cicolen e mamit te me mbushen syte me lot dhe ti them dhe njehere...
Mireserdhe ne Jete Engjell i Vogel!!!!
 

 


14 comments:

 1. Nese urimet u rritsh me nene me babe o engjell i vogel, ketu mund te duken shume monotone apo te degjuara, une mendoj se jane te perkryera per 1 qenie kaq te perkryer si ky femi.
  Urimet e mia i shkojne edhe Hallave qe sot u bene HALLA!!!

  ReplyDelete
 2. Zemra vogel te uroj jet te gjate e te lumtur e me nje vella

  ReplyDelete
 3. Zemra vogel te uroj jet te gjate e te lumtur e me nje vella

  ReplyDelete
 4. Me jete te gjate mbeses Estela

  ReplyDelete
 5. nje urim i bere nga shpirti plot dashuri !
  te rroj goca e vogel te rritet e shendetshme me nene e babe dhe past fatin e mire!sh urime x prinderit e rinj & x ju familjarisht!

  sa here qe shikoj bebe qe lindin me hipen qejfi x te nisur te dytin :)
  Ersi!

  ReplyDelete
 6. Urime! Me jet t`gjate! :)
  ps/ lucky you little baby,se ke nji hall kaq tmir,edhe fashionable!

  Julia

  ReplyDelete
 7. Po pervec te tjerave, sa bukur qe shkruan tiiii.... u kenaqa

  ReplyDelete
 8. Jete te gjate mbeses bukuroshe, dhe uroj dhe une te jetoje ashtu sic i do byca e vet. Une u mallengjeva shume, pasi akoma nuk kam harruar emocionet kur linda djalin tim te pare i cili eshte 14 muajsh tani, dhe pres te behem mami i nje engjelli goce pas 4 muajsh.....
  mezi po pres :)
  Dori

  ReplyDelete
 9. me jete te gjate mbesen dhe te rritet e shendetshme!!qofte gjithmone e lumtur dhe plot fat!!!

  ReplyDelete
 10. Sh urime Estela. Jete te gjate mbeskes. Te rritet e shendetshme dhe e lumtur se bashku me prinderit. Ah sa duhen keto mbeska, pastaj.me.2 halla i ju do dujet kukull fare. Hahhahaaa. Perqafime.ledia.

  ReplyDelete
 11. Estela, te ju rroje mbesa, me jete te gjate e u rritet midis gjithe te mirave. Te perqafoj, e mi puth ato dy bukuroshet. D.B.

  ReplyDelete
 12. Jete te gjate e te lumtur bebushja :)

  ReplyDelete
 13. Urime Indritit e bashkeshortes se tij,per bebushen e bukur.Urime ty e gjithe familjes tende Stela,qe i jepni familjes vleren e vendin e merituar.Perqafime!

  ReplyDelete

Total Pageviews