Friday, April 26, 2013

Cheating

Po po pikerisht per mashtrimin do flasim sot.
Dhe une jam e sigurte qe tashme kam gjithe vemendjen tuaj cfare rrefimi interesant do jete kesaj rradhe.

Mashtrimi i cili mendohet qe ka lindur me Femren (Even) eshte ai qe mundon boten pa te cilin ne nuk do ekzistonim.Dhe mendjet tona djallezore nuk mundet vecse te mendojne forma sa me te sofistikuara te tij qe si perfundim te kene ne dore ATE ndaj finalja cdo gje behet per gjysmen tjeter.
Sado t'i mbushim mendjen vetes qe gjerat i bejme per vete duhet te na hedhin ne nje ishull vetem per te vertetuar cfare do benim realisht per veten ne kete aspekt te mirembajtjes.

Nuk dua te prek aspak ne kete teme nderhyrjet e medha,por dua te flas per ato mashtrimet e vogla ato te pademshmet qe here mirepriten e here jo ne boten e modes dhe ne ate te perditshme.
E njera prej ketyre eshte Push-up shoes sic i quan me te drejte Garance apo Wedge Sneakers sic i njohim ne tokesoret e tjere.
Take e fshehur ne atlete , trendi qe infektoi gjithe boten nga stilistja franceze Isabel Marant i lancuar ne Vjeshten e 2010 i cili me pas u huazua edhe nga Marc Jacobs,Giuseppe Zanotti apo Ash do ishte dhe trendi me i diskutuar i 2 viteve te fundit.
Qendrimet per te jane ekstreme,ose mund t'i dashurosh ose duhet t'i urresh.
Mes shume dilemash nese duhet ta provoja dhe une kete trend dhe pas diskutimesh te gjata me mikeshat e mia te cilat me se shumti i urrejne :) une vendosa qe PO te pakten nje pale te lira qe percjellin sadopak imazhin duhet t'i blija.
Dhe ja ku jam me wedge sneakers te markave te mases (River Island ne kete rast) ,edhe pse per Isabelen e dashur riprodhimet te gjitha :) jane shume vulgare dhe bitchy (yes she said so) dhe me te drejte nese do ishin me te bukura keto 40 Paund askush nuk do blinte Atletet e saj qe kushtojne 400 Paund.
Por kush na siguron qe keto atlete pas nje viti do kene te njejten fame dhe Isabela s'do nxjerre dicka tjeter shume larg kesaj siluete,keshtu qe ne kete rast me mire te riskojme me pak.

Gjithe diskutimi ne fakt nuk eshte per cmimin dhe as per markat,pak a shume diskutimi vertitet rreth faktit qe shumica i konsiderojne te shemtuara dhe qe TAKA u duket e pakuptimte pasi  c'kuptim ka qe po vesh atlete nese ato kane take.
Nderkohe nuk marrin ne konsiderate argumentat e pales tjeter,qe taka edhe pse eshte aq e vogel te krijon mundesine te shtosh besimin ne vete me nje stature pak me te larte,te lejon qe duke mos hequr dore nga Taka te eksplorosh veshje me sport te cilat me nje atlete te thjeshte te sheshte nuk do shkonin apo nuk do i perjetoje njesoj.Pastaj eshte e vertete qe ta tregojne kemben  me te vogel efekti i takes.

A nuk ishin Push UP Bra shpikja me e mire e mundshme,edhe pse per to nuk besoj se mund te kete patur ndonje kontestim nga meshkujt as nga femrat hahahaha pse gjithe kjo polemike per Mitin e Atletes.

Ok tashme ka ardhe momenti te jap verdiktin tim :) Kam vendosur te bej disa hapa para se te flas nje here e mire :)
Pooor tani qe u ktheva nga ecja jam me konfuze se para se ti blija.
Nuk mund te them qe ishte nje shetitje me atlete :) pooor nuk mund ta perballoja kurrsesi me taka te njejten trajektore.
Pra si perfundim kjo eshte e mesmja e arte qe dhe aq e arte nuk duket te jete,sepse si perfundim kembet te jane lodhur, pasi taka dhe pse e fshehur eshte aty dhe tenton qe gjithe peshen ta coje para.Definitivisht nuk jane atlete per te ecur gjate e aq me pak per te vrapuar hahahaha por jane nje zgjedhje jo per tu hedhur poshte ndaj une jam totalisht kunder qendrimit ekstrem.
You don't have to Love them or Hate them,por meqenese Fashion Must Be FUN une ua garantoj se me atlete me Hiden Heels eshte FUN,pasi cheating ne mos e drejte apo e gabuar eshte FUN apo jo:)
Dhe meqe Cheating nuk eshte nje sport qe e praktikojne te gjithe Dont judge those who do,edhe ne kete rast if you dont like Wedge Sneakers it's Ok ka te tjere qe i pelqejne,pasi keshtu duhet te jete.

Ne rastin tim nuk shkova per obvious choice preferoj ti them une skinny trousers qe mesa duket are the right choice for wedge sneakers,as per shorts pantallonat e shkurter por preferova te vesh nje fustan thes me 2 materiale te ndryshme ne ngjyren e bluse se xhinsit por qe ne fakt pjesa para eshte krem e derdhur e cila per pjesen e shkelqimit mua me lidhej me grine metalizato te atletes ndersa pjesa pas eshte pambukur qe mua ma kthente kete fustan ne sport.
Ju jepni verdiktin tuaj :)

They are perfect for the weekend anyway <3


5 comments:

 1. Doja te komentoja kur e nxorre ne fillim qe ti paraprija ndonje komenti mospelqyes pastaj thashe: naah kur ka marre ndonjehere Estela te tilla komente :P
  Love the wedges, love the dress, love it all.

  ReplyDelete
 2. cfare ju ka ndodhur fotove,,,duken shume cilesi e dobet po ti krahasosh me ato te postimeve te meparsheme,,,sa per veshjen nice,,por keto atletet se di pse nuk ma mbushin mendjen

  ReplyDelete
 3. Nuk dua te jap gjykimin tim per keto atlete, por mendoj qe para se Isabel Marant dhe gjithe bota te semureshin nga kjo pandemi e atleteve, duhet ti japim cesarit ate qe eshte e cezarit, dmth te gjitha meritat per mendimin tim i shkojne Karl Lagerfeld, i cili ka vite qe i vesh kete lloj "cheating" ne cdo lloj forme (behet fjale ketu per kepuce, cizme etj).
  E vetmja gje qe mua me pelqejne nga keto atlete eshte se kane formen e atyre atleteve adidas qe ishin te parat qe u futen ne treg ne shqiperi pas renies se regjimit dhe mendoj se ishte 1 kombinim perfekt i tyre me ato polot lacoste ne cdo lloj ngjyre. Personalisht mendoj qe me teper s'e kaq eshte mjaftueshem per komentin mbi keto lloj atletesh.
  Tani persa i perket outfitit me pelqen shume si i ke kombinuar edhe pse une do te kisha vene ne brez 1 lidhese kepuces te gjate te gjate ngjyre te bardhe, qe rrotullohej me shume se 1 here. Do ta zbuste pak prerjen drejt te fustanit dhe do te nxirrte ne pah pak bel. Gjithesesi ky eshte thjesht nje kendveshtrim i imi qe s'mbeshtetet mbi Wedge Sneakers.

  ReplyDelete
 4. Jam shume dakort qe kur nje trend nuk eshte i qendrueshem nuk duhet te shpenzojme shume pasi vitin tjeter nuk i dihet, por un as 40euro nuk do i kisha shpenzuar per keto atlete. Teprikisht ia shikon te gjitha bloggerave, praktikisht ja kam pare vetem extracomunitareve ne Itali ku jetoj. Une jam shume conservatore dhe kam veshtiresi te perqafoj nje ide te re, por per mua atletja perfaqeson komoditet dhe nuk e konceptoj dot te jete ndryshe :/

  ReplyDelete
 5. Diskutimit te atletes spo i futem fare....nuk jam simpatizante e tyre....por me duhet te them dicka qe kam kohe qe e mendoj "Estel mua ti me pelqen me shume kur nuk perdor shume tualet"...dukesh shume fresh dhe vajzerore ne fytyre....Fundjave te mbare

  ReplyDelete

Total Pageviews