Tuesday, April 30, 2013

This is AFRICA

Ja qe ndodh ndonjehere qe ngrihesh me deshiren per te ndryshuar ,per te shkalluar :) qofte per nje dite deshiron te kesh nje look ndryshe.
E kur me mire se ne fundjave mund te eksperimentosh dhe kjo dite s'duhet te jete ndonje event qe ti do te besh figuren e "perfektes" por mund te jete pikerisht nje piknik apo barbeque nje shetitje nga liqeni apo nje dreke jashte qytetit mjafton qe ti te kesh inspirimin e duhur.
Pikerisht kete fundjave ishte mikja ime "Mami Kela" ,se keshtu i therrasim tashme te gjithe meqe eshte nje supermami i 2 vajzave te mrekullueshme, e cila kish organizuar nje feste me femijet per koleget e punes.
Mqse ajo u kujdes vete per te gjitha mua me duhej vetem te "krijoja lookun e festes" dhe pse te mos i surprizoja pak meqe ishin dhe femijet ne mes mendova  te behem pak si palaco cirku :)
E keshtu erdhi dhe look-u prej gabeli te vogel i cili s'mund ta fsheh me beri aq vape ate dite sa perfundova me rreth pasi ish e pamundur ti duroja floket.
Poooor surpriza rezultoi me sukses vajzat qeshen e lozen secila nga pak me sustat,koleget serish u kapen ne befasi nga looku i rradhes dhe u kenaqem pafund me ushqimet e mrekullueshme dhe lojrat qe organizuam vete.
Ndaj me ardhjen e stines se nxehte mendoni te organizoni gjera te bukura me te dashurit tuaj mundesisht sa me afer natyres dhe ushqimit te shendetshem ah se harrova dhe jo detyrimisht me RRICA

6 comments:

 1. Replies
  1. jo jo me nje mashe te holle dhe i kemi krehur pastaj me kreher dhe dalin si kacube :)

   Delete
 2. Hahah sa e lezetshme. Tani presim dhe nje tutorial se si ti bejme kto floket keshtu :P

  ReplyDelete
 3. Nuk dua te mendoj sa kohe t'u desh per ti bere me mashe keshtu floket, por rezultati eshte shume interesant te pakten per 1 here ne jete, njeriu duhet te dale pak nga vetvetja, por vetem 1 here please!!!!!
  Tani une dua te flas pak per outfitin. Per kontestin ne te cilin eshte veshur mendoj se eshte shume i duhur, por do te kisha disa rezerva persa i perket:
  1. bluzes, e cila edhe pse s'e ka shume te hapur pjesen e jakes do ta kisha kthyer pak ne ane te te dilte pak shpatulla sado pak.
  2.vareses, do ta kisha preferuar plastike me keto ngjyrat fluo!!!! Ose 1 te gjate te holle e cila rrotullohej disa here ne qafe dhe qendronte gjithemone poshte e brenda bluzes.
  3.kepuceve, do te kisha preferuar ketu 1 stil si ato kepucet brogue te Prades* qe e kane shollen e larte.
  Pasi thashe rezervat dua te theksoj ketu VECANTITE e ketij outfiti qe mendoj se spikasin dhe me lene pa fjale, jo jo s'behet fjale per rricat pasi ate e perfola already ne fillim, por behet fjale ketu per CANTEN dhe TUALETIN. Jane mese BREATHLESS(pa fryme) per mua. Canta i ka dhene kesaj veshje kaq sportive nje grimce elegance te papare dhe tualeti e ka bere aq Pranveror, te ndricuar dhe te qeshur si eshte i gjithe imazhi yt.

  brogue te Prades* - https://www.google.com/search?q=prada+shoes&rlz=1C5CHFA_enIT507IT507&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=0c-AUZ3UD4eJ4gTbrYDwCg&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1163&bih=530#rlz=1C5CHFA_enIT507IT507&tbm=isch&q=prada+brogue+shoes+men&spell=1&sa=X&ei=_M-AUbbGAYaw4QSRi4HoCw&ved=0CE8QBSgA&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.45921128,d.bGE&fp=c6373cb8c8402581&biw=1163&bih=530

  ReplyDelete
  Replies
  1. ALBA se pari duhet te te falenderoj per analizen dhe kohen tende :)
   Duhet te kundershtoj piken 1 pasi prerja e fytit eshte shume e shkurter per ate stil dhe lloji i pambukut eshte jo i derdhur ,pak i ngrire qe do e krijonte ate look jo te natyrshem por te sforcuar.
   Per piken 2 dhe 3 po i fus ne nje thes te dyja me duhet te te kujtoj qe une vec punoj ne banke dhe nuk vjedh banka hahahahha

   Te puth fort :)po ato brogue te Prades nuk do i blija dhe sikur te kisha vjedh ndonje banke :)tani qe e mendoj

   Delete
  2. 1 buzeqeshje e mire eshte si 1 mikeshe e MIRE!!!!!

   Delete

Total Pageviews