Monday, May 20, 2013

Mix & Match

Personalisht mendoj se pengesa e fundit per te plotesuar kriteret e te qenit person qe di te vishet mire eshte padyshim nese arrin te krijosh nje veshje Mix and Match dhe te godasesh me te.
Ta rock-esh sic perdoret ne fushen e fashion-it do te thote qe asgje te mos stonoje te jete lehtesisht e kaperdishme dhe te kete te pakten 2-3 trende te cilat nuk jane pare rendom bashke.
Per te arritur kete nuk te mjafton te shikosh Blogjet e te huajave me besoni apo te Atyre qe mund t'ju pelqejne per  se largu perfshi mua (IF)
Ti duhet te shtrihesh dhe te mbyllesh syte dhe te veshesh e zhveshesh veten me mendje dhe nese ne fytyre ndersa ben kete, te vjen pa kuptuar njebuzeqeshje qe te ben te lumtur do te thote qe ajo  qe po prodhon te pelqen.
Ty nuk te duhet te shihesh ne pasqyre per kete sepse ti e ke ne koke ate qe do (sigurisht dhe ne dollap) dhe per te qene e sinqerte deri ne fund kurre sme kane pelqyer ato qe japin mend me dollapet plot :) dhe nuk dua te mendoni te njejten gje per mua.
Ne fund do ju jap dhe nje argument tjeter sesi njeriu mund te personalizoje nje artikull nese e zberthen dhe e  dashuron dhe ai ti vleje shume me shume se 20 artikuj dikujt qe nuk hyn brenda rrobes...thjesht e hedh persiper.

Te mos largohemi nga tema Floral prints me Polka dots me duket se vijne aq ne paqe me njera tjetren ne ate fushe jeshile te erret madje topthat e kadifenjte sjellin nje prekje totalisht shik per nje veshje mese normale Pencil Skirt dhe Kemishe.
Madje dhe thonjte Tracy Reese dhe Syzet pasqyre mendojne se arrijne ta plotesojne tablone me se miri duke shtuar diversitetin e materialeve te ndryshme.Por duhej kafja e kepuceve dhe e cantes per ta plotesuar xhunglen e Mix and Match-it dhe per te me dhene diplomen praaaa.

Ok dhe dicka ne favor te argumentit te mbrojtjes se diplomes a nuk mendoni se mungesa e kohes eshte me shume justifikimi sesa arsyeja e vertete per personat qe nuk vishen mire.
Dhe ne favor te vleresimit tim pasi mesa duket sot e paskam vendosur veten ne provim e njejta kemishe nuk duhet te rrije varur ne raft por perdorimi i saj me stilin sportiv vec rrit piket ne provimin tim.
Si e hene qe ishte ma beni hallall kete dress up games dhe shpresoj  te diplomohem me note te mire eee:)

Ah dhe dicka duhet ta ritheksoj te gjithe ata qe s'dine te vishen Don't worry as une Sdi te gatuaj maximumi kush ka deshire blen nje liber kuzhine ose paguan dike te gatuaj per te,dhe ne kete rast Ose shfletoni ndonje blog a reviste ose paguani ndonje Image consultant :) ose mos e cani koken fare lol :) mund te jeni te lumtur edhe pa qene te veshur mire,ama me barkun bosh :( JO


13 comments:

 1. Shume e bukur veshja per pune, por sinqerisht e keto pantallonat e shkurtra ma rrembeve zemren :-))))

  ReplyDelete
 2. mua ma rrembeve zemren me te dyja :) you totally rock it!!!

  ReplyDelete
 3. e ke rock-ur qe cke me te....une do i vija notes 10 ketij posti dhe hyri ne "top 5" tim....fundin me polka dots e kam adhuruar qe ne nje post tjeter andej nga dimri....:) me kete punen e gatimit pastaj me shkrive....keep gonig girl

  ReplyDelete
 4. Doja te komentoja qe mbreme por s me doli komenti, you really rocked this outfit :) ato syzet pastaj jane super, qershia mbi torte

  ReplyDelete
 5. Great as always :) veshja me pantallonat e shkurtra me pelqen akoma me shume

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 7. Oh my! You are definitely rocking both outfits. Me duhet ta pranoj qe e dyta ishte nje surprize shume e kendshme. Te sugjeroj mos t'i heqesh fare rrobat dhe te nisesh direkt per nje vend ekzotik :) Where's the shirt from?

  ReplyDelete
 8. Pervec se vishesh dhe je nje super yll,me pelqen shume menyra si shkruan!

  ReplyDelete
 9. veshjet qe me pelqejne me shumeeeeeeeeee ne te dyja versionet

  ReplyDelete
 10. Shume veshje e kendshme,e adhurueshme do te thoja,te dyja versionet,me pelqen gjithcka,edhe plotesimi i lookut me canten e sandalet tan. Tani mua nuk po me mbushet mendja ke te marr me perpara per vehte canten kafe dhe pastaj ti gjej sandalet apo vice versa....si thua Estel?

  ReplyDelete
  Replies
  1. per mua canten me pas 20 pale kepuce :) qe te kompesojne canten :D

   Delete

Total Pageviews