Thursday, October 3, 2013

Baptise

Pagezimi padyshim eshte nje ceremoni e rendesishme dhe e paperseritshme ne jeten e nje te krishteri,dhe momentet mbeten te pashlyeshme ne kujtese per gjithe pjesen tjeter te jetes.
Bebi qe e pati kete pervoje te mrekullueshme eshte Vanesa kusherira jone e bukur qe fakton me syte dhe qeshjen e saj cdo moment qe zoti ekziston.
Por ajo per te cilen  une isha "pergjegjse" ishte pamja e nje pjese te mire te pjesemarresve, ok po e pranoj e atyre me te bardha :)
Une mendoj qe ne pagezim te gjithe duhet te vishen me te bardha po ky eshte vetem mendimi im :)
Ne kishe dicka supeve ndersa jashte saj cdo shkelqim vetem i qaset perfekt ceremonise.

Ndaj e paster dhe e bukur si e bardha te qofte rruga e gjate e jetes e vogla Vanesa!6 comments:

 1. Duket dora jote tek te gjithe ata te veshurit me te barrdha ...Te puth fort me kenaqe

  ReplyDelete
 2. ne pergjithsi me pelqen look-u i zgjedhur per kete rast pervec se shpina nuk duhet te ishte kaq e zbuluar... nuk e ke sh te bukur per ta zbuluar te gjithen... gjysem shpine thjesht shpatullat do ishte Great

  ReplyDelete
 3. fustani eshte mrekulli por me duket pak ekstravagant per ne kishe..

  ReplyDelete
 4. Me pelqyen shume fotot bardh e zi.
  Mendoj se ngjyra e bardhe ne kete rast funksionon njelloj si ne diten e dasmes, nese ate dite e bardha i takon nuses, ne diten e pagezimit, e bardha eshte ekskluzive e personit qe pagezohet :)
  Jete te gjate e te bekuar Vanessa, qenka si top sheqer :D

  ReplyDelete
 5. Estela shkelqeje ne cdo foto dhe rrezatoje energji pozitive. Doja te pyesja cfare make up ke perdorur kete dite? :) Faleminderit

  ReplyDelete
  Replies
  1. Egi te me falesh qe pergjigjem kaq vone nje Tinted Cream te Avene Ton Pluhur te syte Artdeco nr 44 nje laps te zi dhe te kuqin qe sinqerisht nuk ja di marken por eshte i vetmi qe nuk perhapet as pas 5 oresh.

   Delete

Total Pageviews