Sunday, October 13, 2013

Fendi SS2014 Nails

Nje enderr qe kete vit e preku kengetarja Jonida Maliqi ishte padyshim pjesemarrja ne Milan Fashion Week dhe te gjithe patem mundesi te ndanim emocionet me te nepermjet instagramit.
Nje interviste te sinqerte te kengetares per ndjesite qe thithte te njejtin ajer me Anna Wintour dhe Anna Dello Russo (keto jane 2 shoqet e mia plaka qe nuk duron dot Alba) apo te shihte Live Karl Lagerfeld mund ta lexonit sot ne revisten Story.
Por pervec kenaqesise qe me ne fund edhe nje shqipetare eshte pjese e kesaj bote jo me aq te larget padyshim smund te mos ndodhte qe ne nje forme apo tjeter edhe une ta jetoja Fendin tim.
Mqenese sot temperaturat shkuan 30 grade dhe mund te quhej me plot gojen nje dite vere une nuk i rezistova tundimit ta sjell propozimin e Fendit para kohe.
Dhe ne keto raste profesionistja e Nails Company Jeta nuk ii thote kurre Jo sfides dhe une e falenderoj per rezultatin.
Ne fund te fundit te gjithe kemi mundesi te prekim endrrat tona nese vendosim pak deshire  e dashuri.


Xhelrat qe u perdoren per realizimin e ketij designi
Gellak 114
Gellak 99
Gellak  120
Gellak 718 comments:

 1. E di cfare adhuroj ne riberjen e thonjve te tu?Konvertimin ne art te ideve te propozuara ne pasarela boterore.This is what a real FASHIONISTA does.Creates! <3 Adhurim!

  ReplyDelete
 2. ti gezosh zgjedhje perfekte sic e ka thene edhe nje me lart fashioniste e vertet qe di ti sjellesh ne cdo gje qe mundesh artin e tyre :)

  ReplyDelete
 3. Edhe pse preferenca ime s'eshte per plakat po per pleqte si puna e Karlit, mund te te them se me pelqen shume ideja e thonjve.....edhe pse prisja 1 Valentino me shume se Fendi!!!
  Sa per intervisten, me vjen keq qe s'arrij dot ta lexoj, po eshte kenaqesi te shoh qe moda po ndryshon rrjedhen e saj dhe eksluziviteti s'eshte vetem per persona te paarritshem por per te gjithe!!!
  E ndoshta jo rastesisht ky blog e tregon stilin dhe afrine e tij me moden edhe pse ende s'eshte i pranishem ne frontrow gjate FW, por eshte i pranishem ne frontrow i diteve tona!!! Apo gaboj?!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Alba sa komente te bukura qe le, ndaj mendimin tend.

   Delete
  2. Alba eshte artiste dhe arkitekte qe eshte nje kombinim i rrezikshem

   Delete
 4. Thonjte mrekullisht bukur! Por edhe pershkrimi qe i ke bere intervistes se Jonides me shume vlere! :-)))

  ReplyDelete

Total Pageviews