Wednesday, October 9, 2013

Parisian Gang

Nuk e di nese kur miku jone Albert pohoi qe 2 ishin gjerat pa limit ne bote universi dhe budallalleku i njeriut,kishte ne mendje ndonje skenar si ky i sotmi,gjithsesi une e gjeta plotesisht veten dhe jo te universi te kuptohemi.
Do pyesni ju me c'pune kreative eshte marre kjo grua sot meqenese qartazi duket qe ka patur kohe per krehjen grimin dhe nje veshje mjaftueshem te vecante.
Mengjesi fillon si cdo dite me percjelljen e vajzes ne shkolle nje kafe te "Marilyn Monroe"me bashkeshortin qe per pune stili ma ka hequr vijen qe diten qe preva floket e me pas ne pune para kompjuterit :)

Ok ketu fillon gjithe historia para kompjuterit nje miremengjesi me shoqen e Milanos me mail,nje shikim flash cfare behet nga Garance Leandra (shoqet e Albes keto jo te miat) Best & Worst dressed Fashion Trends dhe Runaway Reports cdo dite pastaj pak style.com harperbazaar dhe stylebistro per te ardhe tek pyetja e rradhes cfare ke veshur sot?

Pergjigja me erdhi si nje Flashback i nje artikulli qe kisha lexuar para nje viti kur streetstylen e javeve te modes e kishin pushtuar Mafia Ruse(dhe ju e dini per ke po flas Mira Elena Ulyana) diku me kap syri dhe Banden pariziene qe me shume dukeshin si Sorra te  zeza te cilat ishin po aq te pushtetshme para hyrjes se Diorit dhe po aq ne objektiv sa kukullat ruse:)

Dhe per te mos u zgjatur me tej per te gjetur ate fotografi te shkrete qe t'ja dergoja mikes time por dhe ju si per te vertetuar cfare tha Alberti mu desh nje dite e tere dhe ne fund e gjeta ne blogun jackandjil.
E si mund t'i shpetonte objektivit te Tommy Ton ajo pamje e frikshme dhe e mrekullueshme njekohesisht.
2 comments:

  1. I gave up to find the last two pictures you have inserted here, but I'll NEVER give up to our daily ROUTINE!!!

    ReplyDelete

Total Pageviews