Tuesday, October 1, 2013

Vintage Dress
Nje deshire e imja po aq e papermbajtshme sa rremimet ne internet mbetet dhe ajo e blerjeve te veshjeve vintage.
Shume here te paragjykuara dhe diktues te statuseve te ndryshme per mua mbeten zgjedhjet me origjinale me te veshtira dhe me emocionuese.E ne fakt a nuk ju duket edhe ju kur keni nje fustan te vjeter ne dore qe pasi shkundni pluhurin derdhet dhe klasi i nje dekade tjeter jo me te perseritshme.

Sa  here shikoj krijime te tilla me duket sikur udhetoj ne kohe edhe pse ne dukje e pamundur ndjesia mbetet e tille ndaj here pas here vlen te kthesh dhe koken pas per te qene origjinale.5 comments:

 1. Nese ne fillim u hodha nje sy fotove dhe nuk pata ndonje sensacion te vecante ishte pershkrimi yt qe kompletoi tablon dhe pastaj e pash gjithcka ne nje tjeter kendveshtrim...:) gjithmon origjinale

  ReplyDelete
 2. Prsh Estela, si fillim e adhuroj blogun tend <3
  Duhet te them qe ke sh stil. Perhere e pagabueshme. Kisha dy pyetje e dashur. Fillimisht: ma shpjegon pak me dy fjale si behet kjo blerja online te lutem? Kam degjuar se duhet te kesh nje karte pay pal dhe ben porosine online por kur porosia vjen shkon ne post ta marresh??? Dhe pyetja e dyte , ku eshte kjo kabina telefonike e famshme ahahahah . Se ne cdo look kur i shton kete detajin te jep iden : alla americane :) Te pergezoj per blogun dhe vazhdo kshu se je 1 fashion diva.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Flm per vleresimin dhe po filloj nga pergjigjet. Blerjet online tashme behen me karta debiti ose krediti varet nga site por menyra me e sigurte mbetet ajo me paypal qe seshte gje tjeter vecse nje platforme qe menaxhon kartat por eshte me nje fee mendoj. Porosine seriah varet nga site qe ta sjellin ne adreswn qe ke vendos ose shkon w terheq ne poste pasi te ka sjelle posta njoftimin. Kabina eshte pas bankes Raiffeisen ku une punoj.

   Delete
 3. ohhh e dashur, edhe un si ti i adhuroj keto veshje, me beso kiu te them qe qaj nga inati kur shof shume fustane te mamit tim, te cilat jan fantastik, por mua nuk me bejnem duke qene mami im ne mishen time nje size sh e vogel.. Ke nje stil sh sh te vecnate. bigggg like si gjithnje.

  ReplyDelete

Total Pageviews