Thursday, May 16, 2013

From Chloe to ...

Eshte kaq e veshtire te mbash mend ekzaktesisht i kujt stilist apo i cilit sezon apo sfilate apo koleksion ben pjese nje artikull qe ndoshta s'do ta prekesh kurre (shpresojme qe po gjithsesi) ,dhe ne fakt nuk eshte kusht ta besh nje gje te tille aq me teper kur nuk paguhesh per kete :D

Gjithsesi kjo mund te vleje per shumicen e gjerave qe sheh por kurrsesi Jo per Ate.
Ok mendoni cfare te doni edhe qe eshte cmendur Who cares :) por realisht mendoj se ne ka fustan qe me ka hyre ne gjak qe ne momentin e pare qe e kam pare mendoj se do jete Ai.
Te pakten per kete sezon mbetet Dashuria ime e vetme ajo me pasionantja qe te nxjerr nga vetja,ajo e pakonsumuara qe edhe pse e di qe do mbetet Enderr ti mendon se e meriton Adhurimin tend sepse ne mendjen tende nuk eshte e askujt tjeter,sepse askush tjeter s'mund ta doje sa TY.
Ju thashe nuk me intereson fare cfare mendoni (e shkalluar e shkaterruar je vete :) por realisht kjo balone e bardhe prej mendafshi,jo kjo qe do shikoni ne mua por ajo ne fund eeee per mua eshte gjithcka qe perfqson linjat perfekte klasin elegancen me gjithe pluhurin e gjerave klasike te pavdekshme.
Stilimi per Koleksionin Pre-Fall 2013 i prezantuar ne Janar (kete e mbaj mend :) vjen nga nje vajze 41 vjecare qe quhet Clare Waight Keller qe i bie te jete dhe Drejtore e Designers te kompanise CHLOE dhe qe qellon te jete dhe mamaja e 3 femijeve :)
E si mund te mos e adhurosh punen e saj ndaj dhe qekur syte e mi ndeshen pastertine e ketij fustani s'mund te mendoja per asgje tjeter pervecse prerjes Balone por poshte dikur mes belit dhe fundit te te pasmeve ,eh po aty te vendi i gjilperes i bie :)
Ne fillim mendova ta qep ,por meqenese nuk pata as kohe dhe s'marr vesh shume as nga materialet e shtyva si vendim...deri kur syte e mi pane te mbinin si kerpudha te vogla prodhimet e realizuesve te endrrave modeste firma te perballueshme si Zara Mango Asos etj
Atehere s'kisha c'mendoja me,mesa duket me kish ardhe koha te martohesha e s'mund te enderroja me princin e kalter apo te bardhe,ndaj mora kete fustan, qe per te qene e drejte me ate qe ma beri Asos-in dmth, :) ja vlejti mos te them qe kish dhe disa gjera plus ne pakete.
Menge une vdes per menge,me shume se vdes mendoj se me duhen
Jake Ok eshte jake e mire e fisme jo se ishte e nevojshme ne fakt
Copa ashtu ashtu
Po dhe kemishe poshte qe me shume shkonte nga i donte qejfi :)

Nejse ti bie shkurt prerje te vendi i gjilperes ,rrudhat me shume volum ,prerje kove dhe jo te ngushte ne bel dhe i ke te gjitha :) ok nuk ke CHLOE-n por pa gje s'je :)

Don't you dare to say they are not the same thing I KNOW :)2 comments:

 1. oohhh sa qeffff qenkam e para qe komentoj per sot.

  Estelaaaaaaa je nr one, un shplodhem duke te lexuar e duke pare veshjet e tua, sec ke dicka sh te vecante ti ne te veshur, dicka e ska lidhje me moden qe kalon aty nga shqiperia, ti dallohesh qe ke shume gusto, me pak te ardhura e sh pak mundim vishesh sh origjinale. barvoooooo, te puccccc folttt e vazhdoooo keshtuuuuu :)
  ps. pasi un e ti kemi te njeten profesion, un te metregosh ne vishesh keshtu edhe ne zyre?????' un sdo te kisha kurajo per vete. Jam gjithnje sh e sert me veshjen time. fatkeqsisht :(

  ReplyDelete
 2. From "Chloe" to "Your Joy" Estela :) Edhe për kënaqësinë tonë, kuptohet :)
  Zinxhiri nga mbrapa i jep një thyerje elegante fustanit. Dhe të rri bukur ^_^
  Ta prish postimin fotoja e fundit, fustani yyyllll (s'do mend) por modelja qenka copë-copë,lol

  Nice choice!


  xoxo N.

  ReplyDelete

Total Pageviews