Tuesday, May 28, 2013

Legally Blonde

Nderkohe qe te gjithe rrotullohen ne krevat per 2 mije arsye endrra apo halle qofshin, te vetmet arsye qe me rrotullojne mua jane e para sepse ndodh qe fleme dhe kater persona ne nje krevat dhe gjysmen e nates duhet te terheq Sharmin qe iken te kembet :) ndersa e dyta eshte cfare te sjell neser?!
Po kjo e dyta me shume se rrotullim eshte nje zgjatim apo harkim si ato te maceve te kenaqura qe duan vetem te ndihen te perkedhelura.
Dhe ajo qe me kenaq me shume eshte pikerisht elementi surprize,sapo ti ke vizatuar nje Estele e mendon qe gjeti karar mua me pelqen te sjell nje stil apo ngjyre apo personazh qe s'ka lidhje me ate qe ke menduar ti.
Dhe shprehja qe me pelqen me shume se fundmi eshte Te njoha nga ecja :)

Sot u zgjova ...apo duhet te them fjeta :) me librin Getsbi i Madh ndaj gjithe atmosfera e tij e New Yorkut te Viteve 20 s'mund te mos me ngjallnin deshiren per onde vale vale, fustane te mendafshta qe valeviten, detaje me pupla dhe c'eshte me e rendesishmja me perforcuan akoma me shume deshiren per te qene BJONDE

Nuk dua te hap asnje argument Bjonde vs Brune apo Estela Bjonde vs Estela Brune pasi vertet nuk mendoj se ka ndonje rendesi te madhe persa kohe vendimi mbetet i IMI per veten time.
Por dua te them qe sot vertet ndihesha Ligjerisht Bjonde me nje Romantic Mood :) dhe me gjithe Klasin qe kane Ikonat Bjonde :) ndaj e vetmja gje qe mungonte ishte aksesori me te rendesishem i Ikonave Bjonde....

Shpresoj t'ju pelqeje :) ... qenushi :D
6 comments:

 1. 100 Pikë sot për Estelën blonde, for your ruffled dress, your feathered shoes & your pearl earrings!
  Po shoh që qenin (dhe jo qenushin) ^_^ e paske nxjerrë nga çanta dhe i ke bërë një shëtitje,lol Duket sikur ka ardhur rastësishëm aty dhe i ka dhënë kaq shumë nur setit të dytë të fotografive!
  Sot je karamele,
  xoxo N.

  ReplyDelete
 2. like like like like like like like like super like per Estel sot....Te adhurova...
  kiss u

  ReplyDelete
 3. You look charming and sweet like a candy! Love everything about this new look, and I know you can do wonders without spending lots of money ,like some ladies can ;) take care ... <3

  ReplyDelete
 4. Me pelqen cdo element nga koka te kembet :) Per me te per me pelqen fakti qe e mendon veshjen si nje tematike dhe jo vetem si perfundim estetik. You sure know how to have fun dressing up ;)

  ReplyDelete

Total Pageviews