Monday, May 13, 2013

Mirrored Sunglasses


Perfundimisht femrat ne diete jane te palumtura!
Ky nuk eshte nje konkluzion qe po e shpik une por di te them qe po e perjetoj une floket e mi dhe portofoli im. Dhe rezultati ishte:
Pishina ne fundjave (positive somehow)
SunTanning apo Nxirje vetem ne gjysmen e trupit pasi dielli vendosi te zhduket ne mes te dites :) (negative)
Still Tanning without protection (very very negative)
Rain (negative)
Mirrored Sunglasses (very very positive for me very very negative for my portfolio)
Sam Edelman Shoes (very very positive for me very very negative for my portfolio)
Improve Hair Color (very very positive for me very very negative for my portfolio)
Icecream 2 cope :) (it was a secret very very very negative)
Fried patatoes (no way tani me duken thjesht nje kujtim i larget very negative)
What else
Diet Very very very very NEGATIVE :)
Bilanci si te themi eshte qe ne diete cfaredo te beni nuk do ndiheni kurre te lumtura.
Gjithsesi dieta Dukan me Kek shtepie e ngre pak humorin edhe pse peshorja nuk thote me pak :) mund te them qe e hena me gjen shume mire me nje outfit mendoj une te mire.
MUST prej veres se kaluar jane bere Syzet pasqyra te cilat vijne ne forme Wayfarer Aviatori por dhe Cateye dhe qe sjellin gjithe freskine e kesaj stine me nje doze stili te paimagjinueshme.Edhe ky nje trend i kthyer i viteve 90 padyshim do jete virusi i kesaj vere qe do ju infektoje shume shpejt.
Ndaj mos e vononi me shume gjeni formen dhe ngjyren qe ju pelqen dhe go for MIRRORED sunglasses :)

Nese po pyesni pse flet percart kjo gjysem shqip gjysem anglisht I am on diet again me eshte prishur qarku :)
Paci nje jave te mbare10 comments:

 1. waw shum bukur qenke veshur estela dhe syzet jane sh te bukura te fala beji leas dhe sharmnes

  ReplyDelete
 2. Edhe pse shume ane negative kishte tek kjo fatura jote, me thene te drejten rezultati i postit dhe i veshjes se sotme NUK LE ASPAK PER TE DESHIRUAR, por thjesht per te te ADHURUAR!!!!
  Mendoj se looku i ri edhe pse kokekarrota pak nga pak po largohet, te shkon shume dhe e kishe te nevojshme!!!
  100000 pike ke fituar!!!
  Sa per syzet, po e nisem stinen me boshatisje portofoli si do ta perfundojme pas pushimeve?!!!
  Personalisht shpresoj jo me kepuce te kuqe po me keto te bardhat si te tuat!!!
  Well Done!!!!

  ReplyDelete
 3. Best outfit so far... And great look...;))

  ReplyDelete
 4. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 5. Cpo ndoll keshtu, le disa kohe pa vizituar blogun tend, edhe te gjej B I O N D E wauuuuuu mbeta pa llafe, dukesh shume shume bukur.
  Por ti sje brune natyrale??????? KU PASKE QENE ME PERPARA.

  Ok edhe nje gje tjeter, po kjo e folura inglishteeeee prej dietes eee, ath stop diet je sh mire keshtu Besom :)

  perfekt every think.

  xoxo Lulu.

  ReplyDelete
 6. Wow Estela :) perhere bukur dhe ndryshe. Ti te surprizon gjithmone, per mire natyrisht :)

  ReplyDelete
 7. ..papritmas,habitshem je bere shume trendy-classy dhe je shume IN keshtuuuuuu. i ke kombinuar bukur fort gjithe detajet!

  ReplyDelete
  Replies
  1. papritmas?!habitshem?! a nuk kam qene gjithmone dmth :) me paska genjyer mendja. bej shaka.

   Delete
 8. Ishe pak me vintage para ca muajsh. Tani sikur te ka hipur nuri i trendllekut dhe klasit. Te komplimentoj se s'te genjen mendja dhe me kenaq me keto fjalimet gjasme "perçart" qe shkruan :)

  ReplyDelete

Total Pageviews