Tuesday, May 14, 2013

Metal Detector

Une kam nje ide te qarte per trendet :) dmth i afrohem si me magnet vetem atehere kur mua me piqet ideja qe mund ta mbaj dhe mund ta mbaj mire :)
Dhe per kete duhet kaluar cikli qe une ta kem menduar studiuar fotografuar me mendje mire nje veshje para se te guxoj.Por kuptohet qe disa trende zgjasin pak me shume e disa me pak dhe ne fund mbeten ato Basics te cilat zgjasin perjete.

Nese per nje trend nuk je fort i sigurte nese te pelqen apo jo ,por tundohesh ta provosh rregulli im eshte MOS Shpenzo shume :)

Testoje veten si ndihesh ne te e me pas mund te krijosh nje stil tendin edhe me trendin qe sheh rendom.
Une e doja nje rrobe metalike jo aksesore, as syze, por rrobe,pas skepticizmit tim per Pardesyte Burberry Prorsum qe ende s'me pelqejne dhe ndoshta s'do me pelqejne kurre :) pashe qe ne mos ne bluze ne fund apo ne xhakete thuajse gjithe sfilatat e kishin nga nje metallic piece :)

E nuk me duhej shume te me mbteshin syte ne kete bluze qe pervec efektit metal ishte dhe shume e perballueshme ne cmim dhe shume e mrekullueshme ne trup.
Une si Detector-e e gjerave te lira qe do benin ndryshimin sigurisht e mora,por pervec materialit kjo prerje bluze mua me mahnit pikerisht per gjeresine ne fund te saj.
Dmth eshte peplum i gjere dhe cdo bluze qe ka kete prerje per mua eshte spektakel per momentin  :)

Kompozimi me i thjeshte do ishte pencil kkirt apo skinny pants,por duke ndejkur sadopak Fashion Setters si Olivia Palermo :) ju mund te kuptoni qe kjo bluze apo te tjera me kete prerje do rrinin fare mire me pant shkurtra te gjera,funde te gjera me pala apo dhe pantallona me penca si keto te postit.Dmth theksimi i fryrjes dhe vazhdimi i siluetes me fryrje e jo me me ngushta per mua eshte nje celes per nje look shuume te vecante.

Sandalet me thembra te mbuluara vetem me nje rrip para pas Gucci-t do jene modeli me IN kete vere por sigjithmone riprodhimet  nuk na lene pas edhe ne qe Gucci-n do e shtyjme per pak me vone ;)

Kalofshi bukur.


3 comments:

 1. hahhahahhahha me vulen sharminstyle :))))) tani u binda me shume qe te bej tatuazhin :)))))

  ReplyDelete
 2. Edhe une do te deshiroja 1 Detector(apo vule) si ty pas ketij posti!!!!
  Cdo gje mese perfekte. Do te kisha shume kuriozitet ta shikoja bluzen edhe me variantin e gjere qe ti sugjeron. Edhe pse mundohem ta imagjinoj s'e besoj te arrij te njejtin rezultat te mrekullueshem sikur te me pasqyrohet nje dite me 1 post tek blogu yt tamam. A thua do te jete 1 refleks i bukur si syzet?!!!

  ReplyDelete
 3. Me pelqen cdo element i veshjes. Edhe pse tualeti i shkon per shtat stilit dhe flokeve te reja, do doja te te shihja me nje palete pak me ndryshe tani drejt veres. Looking forward :)

  ReplyDelete

Total Pageviews