Sunday, May 5, 2013

Le Espadrilles

Duket se sheshkat alternative me IN te momentit do jene ATO
Espadrilles eshte termi per kepucet me te lehta verore qe jane te perbera nga nje sholle elastike nje rrobe persiper dhe spango qe i lidh keto 2 pjese :)
Edhe pse e kane origjinen ne shekullin e 14 nga Katalania espadrilles duket se jane perdorur dillimisht nga fshataret e qysh pres asaj kohe kane hyre e dale nga moda disa here.
 3 heret e fundit mund te permendim vitet 40,80 dhe 2010.

Nderkohe duhej krijimi bardhe e zi i Chanel te trondiste ndjenjat tona e te vinin fuqishem edhe ne vitet 2010 e ne vazhdim.Eshte term kepucesh kryesisht i perdorur per femrat,por kjo nuk i ka penguar stilistet t'i sjellin dhe per meshkujt tek te cilet une i preferoj vecanerisht.

Nderkohe versioni Lace Espadrilles ai me vrima pra :) dhe ai bardhe e zi apo bardhe e blu mbeten te preferuarat e mia.
E nderkohe nese mbi 300 euro eshte nje buxhet qe nuk e perballoni apo dhe 100 euro per nje version shume te mire fake nuk ju duket i arsyeshem, mund te shpenzoni JUST 10 euro dhe te keni dhe ju Look-un veror me IN te momentit .
Pasi the alternative Flat Espandrilles do ju beje te ndiheni si zbathur :)

Ah se harrova do ju duhen disa minuta te kuptoni cila kepuce eshte per kemben e majte e cila per te djathten  por gjithsesi te dyja jane njesoj ndaj mose vrisni mendjen.
Dhe dicka e fundit kjo review vlen per heren e pare te perdorimit pasi duke menduar rroben e bardhe dhe pluhurin ne Shqiperi ndoshta do kem nevoje te bej dhe nje postim tjeter me vone :)
3 comments:

 1. Gorgeous as always :) ..... i'm gonna eat those chunky legs :p

  ReplyDelete
 2. ahhhh ketu stilin me te bukur e ka C
  SHARMIN, sa eshte rritur edhe si e sfidon aparatin :d

  un keto "kepucet" i mbj gjithnje ne cante, vete ne pune me to, e pastaj para punes vesh kepucet "pe verteti"


  xoxo lulu <3

  ReplyDelete

Total Pageviews