Thursday, May 2, 2013

Tracy Reese SS 2013 Nails

Sic jeni tashme ne dijeni pasioni im per te bukuren shume shpesh ndalon te duart.
Dhe kjo ne nje gjuhe tjeter perkthehet qe para se te shkoj ne takimin e rradhes te thonjte une pergatitem ne kuptimin e plote te fjales.
Qe do te thote modelin qe zgjedh dua ta studioj ta pelqej ta ndertoj me mendje e me pas ta sugjeroj nese vertet shikoj qe eshte zgjedhje e mire.

Mesa duket te njejten vemendje karshi duarve kane dhe stilistet ne mbare boten.Tashme Trend perben dhe manikyri gjate Javeve te modes dhe gama e prurjeve eshte aq e madhe sa shume shpesh nuk e dime cfare te zgjedhim.Me ardhjen e sezonit Pranvere Vere sugjerimi im eshte te shfletoni disa revista mode apo faqe online para se te zgjidhni modelin tuaj.
Dhe zgjedhja ime kete radhe s'mund te ishte vecse Two Tone Manicure apo Triangle Touch apo Lily Design (dizenjimi i Zambakut kete e shpika une :)

Ok cfare eshte ky aplikim dhe a eshte i thjeshte?
Per mendimin tim PO eshte shume i vecante i thjeshte i arritshem sigurisht nga nje profesioniste por dhe vete mendoj se realizohet nese je pak e talentuar :)
Aplikon nje manikyre te thjeshte dhe me pas nderton persiper nje trekendesh pak te zgjatur (dmth jo barabrinjes) ne kete menyre ti nuk ke nje model te zakonshem dhe nderkohe ke dicka te pelqyeshme te pranueshme dhe shume seksi njekohsisht.
Une mendoj se jam fanse e gjerave qe terheqin vemendje pa shume ze ndaj dhe ky manikyr mendoj se e arrin me shume delikatese pak a shume sic eshte Zambaku te gjithe tentohen prej tij por atij nuk i duhet shume per kete eshte vete ashtu thjesht Perfekt!

Me poshte vendosa dhe kombinimet qe nuk do i ndryshoja asgje te Sfilates se Tracy Reese te cilat shpresoj t'ju frymezojne dhe ne fund do gjeni dhe Zgjedhjen time :)

Kalofshi bukur.

1 comment:

  1. You just gave me the right inspiration for a pattern to be made just for SharminStyle, always if you would like it!!!
    I hope you will like the pattern as much as love your nails!!!

    ReplyDelete

Total Pageviews