Friday, May 31, 2013

The Gladiator

Posti i sotem i dedikohet totalisht Elhaida Danit e cila dje me emocionoi aq shume sa vertet me nxorri nga vetja.
Mua me ndodh shume rralle te qaj ,e aq me pak te perlotem.Ndoshta eshte nje mangesi e imja mungese e ndjeshmerise apo sensit artistik apo predispozites per te dashuruar nuk e di cfare por shume shpesh preferoj ta mbaj televizorin te fikur sesa te degjoj muzike.
Mbreme padyshim po prisja Finalen si gjithe shqiptaret dhe c'te shikoj nuk ma merrte Rai Due-n booo ndersa Bang Bangun xham :)
Si rob qe nuk eshte se nuk e ze gjumi pa muzike u shtriva vura ne gjume gocat dhe degjoja performancat e Elhaides ne Celular.
Me pas thashe Estel cohu duhet te shikosh dhenien e Cmimit s'mund ta humbasesh.
.
U ngrita,hoqa vura karten dhe si per cudi Rai Due u hap dhe filloi performanca e Adagio-s
Nuk e di ju betohem une nuk flas kurre me superlativa madje edhe Adele e degjoj me kenaqesi por s'jam nga ato qe perpelitem kur e degjoj :)se s'marr vesh jo per gje :) ama kur degjova Adagion mendova se zbriten UFOT that can't be real!!!
Ndjeva qe buza po me dridhej sikur me kish dale vajza ime ne skene dhe pervec qimeve qe ishin qekur gatitu  pashe qe kundershtoja lotin te shkeputej po ishte e pamundur.
Qava ...po qava!!! as vete s'e kuptoj pse qaja c'kish per te qare dhe me pas s'kish gje te me ndalonte.
Ju ngjesha televizorit me zemer ne dore duke diktuar cdo shprehje fytyre per te kuptuar nese do ja jepnin Elhaides tone cmimin qe ishte vite drite larg gjithe te tjereve apo do kundershtonin me pushtetin e tyre  forcat e natyres.
Mendoj se ishte e pamundur pasi dhe ata do ishin MPIRE apo Ngrire i kish hyre Elhaida ne Gjak i ishte imponuar njesoj si mua dhe nuk kishte me italiane apo shqiptare ishte thjesht AI ZERI :) ndaj ndjesia e fitores erdhi si nje clirim dhe Ndjesite e Vajzes ne Skene ende e perulur me gjithe Talentin e saj ishin nje emocion vertet i madh.
Nje vajze 20 vjecare te sfidoje me talentin e saj gjithe paragjykimet dhe pabarazite vetem me Zerin eshte vertet mrekulli.
Nuk doja te shkruaja shume sepse me duket sikur cdo Status apo Shkrim  i vjedh famen dhe shkelqimin,dhe me vjen akoma me keq nese gjykohen ata qe e mbeshtesin Pse nuk e paskan mbeshtetur me pare.
Shqiperia eshte nje vend i vogel per Talente te Tilla dhe nuk eshte faji i askujt nese nje YLL do te shkelqeje per vendin  e vet apo te jete aq i madh sa ta ndricoje gjithe boten.
Dhe ne s'na mbetet vetem te krenohemi me Forcen e ketij Ylli shqiptar dhe ti urojme (Si ufo qe eshte bej Shaka) ta njohin gjithe Galaktikat :)


Per te ardhe te veshja e sotme pse ju dedikua asaj dhe cfare ka kjo veshje.
ME besoni perjetimi ishte aq i plote sa bashke me te ne arene ndihesha dhe une njesoj luftarake dhe padyshim qe asaj bukurosheje shkodrane (e si mund te ishte ndryshe)i duhej te mbijetonte ne gojet e luaneve.
Ndaj per te ardhe te posti i sotem YES Gladiators Do jene MUST kete vere.E mua qe nuk me zinte me gjumi mendova do vesh Gladiators dhe do bej nje shkrim per luftaraken tone :)
Po te shikoni kerkesat per sheshkat vijne ne forme me alternative JO me ballerina.
Duhet te vishja fustan te zi si ajo, me nje kapje shume te thjeshte Bisht Kali dhe me syte Smokey Eyes Elhaides i dallohej qe nuk kishte fare te kuq buzesh aqsa nga fundi mendoj se i dukej dhe ndonje hermes ne tentative apo kafshim nga emocioni ,ndaj dhe une vendosa mos te ve fare buzkuq sot mqse inspirimi ishte AJO :)

Dhe sic ka Elhaida talentin e saj per fushen e saj,edhe une duhet te zbuloj disa sekrete te talentit tim
Apo me mire i zbuloni vete nga fotot :)
Jam e sigurte qe nuk do qaje asnje ... por gjithsesi buzen ne gaz do e vini :)

3 comments:

  1. Shume post i bukur :)))) E sidomos "fustani" i veshur mbrapsht me pelqen shume :)))))

    ReplyDelete
  2. Kjo eshte nje nga veshjet qe me ka pelqyer me shume. Ndoshta elementet vec e vec, ndoshta kombinimi i tyre, apo teksa shihja sa bukur te rrine gladiators te cilat une nuk i kam fare qejf, tualeti apo syzet fantastike, trick-u me fustanin apo fakti qe blen curve me 1 qellim ne mendje....Ose te gjitha bashke. Por perfundimi ngelet i njejte. Edhe po te mos kishe bere intro me arsyen perse zgjodhe kete veshje, perseri do me pelqente shume :)
    Fundjave te bukur!

    ReplyDelete

Total Pageviews