Friday, September 20, 2013

Flower Power


E ndersa vera eshte ne arratisje e siper duket se deshira per ta mbajtur pak me gjate sa te plotesohen endrrat e premtimet me preku dhe mua.
Ashtu si ne perralla dhe une ne nje nga mengjeset tona  tashme te ngarkuara me zgjimin  heret dhe dergimin e vajzes ne shkolle,me kapi deshira te mos jem "just mamaja e perkushtuar" por nje zane e fatit te saj.
Sigurisht qe ajo s'kuptoi asgje se mamaja budallaqe cdo dite nxjerr nga nje dhe as qe i beri pershtypje fare...ah po me tha kepucet s'te kombinojne fare tha po prape bukur je.
Mua me vinte per te qeshur dhe i them Kur te mos jete me mami ti do me mbash mend keshtu qe mami mundohej cdo dite te dukej e bukur.
Nuk e di ne duhet ta tregoj me gjate biseden nene e bije pasi do zhgenjeshit kur te mesonit qe pergjigja e saj ishte kete fustanin do ma ruash mua?! kur te mos jesh me?
Patjeter mami i thashe ama nuk mendoj te vdes qe neser  keshtu qe do durosh pak.
Shperthyem ne te qeshura te dyja dhe filluam te projektonim veten pas 20 vjetesh.


13 comments:

 1. mesmerizing like always ..I am in love with that dress <3 Me shkruaj ne inbox ku e ke blere ..XOXO Lida

  ReplyDelete
 2. Sa me pelqejne kepucet dhe pochette....yll! Dhe fustani i papare! Te kombinuara perfekte! Big up!

  http://www.theromrom.com/2013/09/vogue-fashion-night-out-milan-2013.html

  ReplyDelete
 3. Sa me pelqejne kepucet dhe pochette....yll! Dhe fustani i papare! Te kombinuara perfekte! Big up!

  http://www.theromrom.com/2013/09/vogue-fashion-night-out-milan-2013.html

  ReplyDelete
 4. Sa yll fustani, te shkon shume fare :) what brand is it ??

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 6. Dashuri e bardhë!

  Those shoes are the perfect accent to this outfit! Gorgeous dress!

  ReplyDelete
 7. just perfekt. that dress is amazing

  ReplyDelete
 8. shumé shumé rrallé mé pélqejné veshjet e tua, duhet té them se kjo éshté padyshim njé prej tyre... shumé bukur vértet

  ReplyDelete
 9. Mua me pelqen gjithcka qe ti vesh... cdo veshje e kthen ne art....

  ReplyDelete
 10. sa i bukur fustani, sa e bukur pergjigja e goces!

  ReplyDelete
 11. haha Une do kem qene pak me e madhe se vajza jote kur i kam thene babit: 'o ba kur te vdesesh kujt do ia lesh keto librat'.
  Vajza ka pasur shume te drejte qe ka ndjere per fustanin te njejten dashuri qe ndjeva une per librat. eshte fantastik. po meqe nuk i pelqyen kepucet, dhe nese ka ndonje shans qe mos t'i pelqejne as te vogles, mund t'ia lesh goces time pls??? hahaha.
  kjo veshja jote te ben te mos kesh deshire te futesh ne shtepi apo zyre po te rrish gjithe diten rrugeve dhe ta ekspozosh.

  ReplyDelete
 12. http://picassinaimagitation.blogspot.com/
  Follow me
  cool post
  xoxo

  ReplyDelete

Total Pageviews