Friday, September 13, 2013

WindowPane

E mbani mend dashurine time per fushen e shahut te Luis Vuitton?
As une :) dmth te kuptohemi dashurite per trendet sado te medha te jene nuk duhet te zgjasin me shume se nje sezon :) 

E nderkohe qe sezoni i ri erdhi me duhet t'ju them qe ky dimer do jete I bardhe ose me sakte bardhe e zi por tashme sfida nuk mbetet ne nje fushe shahu por kthehet ne nje pritje te gjate ne dritare.
Nuk duhej shume per te kuptuar qe" Windowpane" apo printi si kornize dritareje do pushtoje veshjet tona po aq sa dhe vijat apo fusha e shahut nje vit me pare.
Ne te dy versionet Fusha e Bardhe e Kornizat e Zeza apo anasjelltas ky Print eshte dashuria e rradhes ndaj per ata qe nuk vendosin dot si une, nuk do ishte keq ti vishnin njeheresh.

Nga Oscar de la Renta e der tek Ralph Lauren Spring RTW 2014 do jete me nje kornize te qarte,e une qe mos t'ju le te prisni me gjate po ju tregoj versionin tim.

Nje fund shume simpatik me nje prerje klasike vjen dhe si kombinim printesh te windowpanes,ndryshe nga c'mund te pritej une doja te perdorja Bluzen gri te pambukut per ta kombinuar e per ta bere pak me Streetstyle dhe me te vecante.Duhet nje Statement Necklace qe fundi te marre dhe nota Glam e jo me kot Takat e kepuceve jane gjithashtu metalike si canta :) 

Per mua kjo veshje e organizuar me se miri meriton nje duartrokitje pasi te vendosesh keto ingrediente me njeri tjetrin e qe ta pranojne njeri tjetrin duhet pak art me vete :)
Dhe si per te prishur syrin krehja e sotme pagezohet me ermin Stil mafishe qe nje zot e di pse mori keshtu :)

Kalofshi bukur 
5 comments:

 1. Love love love love this outfit! Shume i vecante dhe i bukur!!!! Thumbs up!!!

  http://www.theromrom.com/2013/09/celine-who.html

  ReplyDelete
 2. Kepucet yll love those...ti nje mrekulli si gjithmone

  ReplyDelete
 3. perfekte!!!!!!!!!!!!i duaaa kepucattt te kujt jane????????

  ReplyDelete
 4. more would like to see that bag... to me looks just divine. ... very posh skirt and so cool T goes together oh so cool too

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks Ginta the Clutch is a metallic Envelope from asos

   Delete

Total Pageviews