Monday, July 1, 2013

Braid it like a STAR

Po mikesha momenti i shumepritur erdhi !!!
Dmth une u dorezova nuk do jem kurre 60 kile pooooor floket do i pres :) SOT

Dhe per t'i dhene nje lamtumire te denje flokeve te gjata mora inspirim nga modeli i Jonides (Maliqit e kujt tjeter :) per te bere dhe une me 2 qimet e mia (3 ne fakt se aq duhen) gershetin nga pas.
Ndonjehere per te qene Special duhet aq pak.

Nga linja ime "Mama knows best but Grandma knows it better" :D solla kete kostum me bluze dhe fund me pala korenti me print lulesh te medha.Sigurisht qe bluzen e modifikova duke e shkurtuar me shume para dhe mendoj se veshja eshte korrekte :)

Wish me luck GUY-s dhe Muaj te mbare te gjithave :)
3 comments:

 1. Tani i shoh une keq keto foto si te terhequra nga anet apo thjesht ashtu jane karikuar tek posti!?!!!
  Gjithesesi strategjia jote Estel, eshte teper e goditur, na hoqe mendjen me keto fotot kaq te bukura per sot keshtu qe edhe sikur callata callata (shkalle shkalle per ata qe s'e kuptojne) ti kesh bere floket s'do na bien ne sy pasi do e kemi mendjen ketu!!!!
  Rrofte Jonida qe eshte kaq perparimtare ne gusto dhe inspires not only you but also me!!!

  ReplyDelete
 2. "Mama knows best but Grandma knows it better" Se pse me pelqeu kjo shprehje. Sa per here tjeter, do lexoj vetem kur te shkruash artikuj ''prej verteti'' ... as for hair/fashion/clothes & all things girly, I'll leave you girls to it :)

  Per sa shihet me sy te pare (minus fashion/styles qe une si kuptoj fare) jo se ne Shqip na mungojne fjalet por ne Anglisht shkon me mire: ''Esi, you got natural poise.'' Nice blog!

  ReplyDelete

Total Pageviews