Friday, July 5, 2013

Give PINK a chance


Eshte kaq interesante marredhenia me Pinkun (me ngjyren te kuptohemi  jo me kengetaren...) ndaj sot rastesisht vendosa t'i kushtoj nje post.
Eshte ngjyra qe konsiderohet ekskluzive per bebe te vogla Jo ne mode Jo stylish as fashion ,Pink eshte per te perkedhelurat per budallackat per te lehtat cfare duhet me shume per te thene Qendrojini larg PINKUT
Dmth nese dikush konsiderohet qe s'di te vishet ndodh qe shume shpesh ka zgjedhur rozen, dhe nuk i vihet faj se roza vertet te con ne nje dimension barbiesh qe te gjithe e kemi kuptuar qe nuk eshte dhe aq real dhe qe sic na e ka mesuar dhe jeta There is no KEN waiting for your Long Blonde hair most probably Ken is GAY nowadays...and you should Shave your head instead :)
S'e di ku me kaperceu mendimi ne anglisht por dava bjondesh me falet.
Dhe nuk e di kur dhe si vjen momenti qe ti fillon  urren ngjyren pink (ka shume mundesi qe ky moment perkon dhe me procesin e rritjes ndaj diktoni momentin kur ajo refuzon te veshe pink dhe kuptoni qe pikerisht ne ate moment femija juaj po kapercen nje prag dhe po krijohet nje identitet qe jo detyrimisht eshte pasqyre apo vazhdim i tuajit)
Por ja qe ka persona qe kete rritjen nuk e kane dhe me aq qejf si puna ime dhe qe ky PINKu aq sa e tmerron aq dhe e terheq per ta veshur dhe per ta interpretuar edhe ne rolin e nje mame :)

E si mos ta dashurosh pinkun kur shikon 1 krijese te mrekullueshme si Vivien (mbesa me e vogel e familjes e cila rralle shume rralle vishet me PINK por rastesisht ate pasdite per t'i mbajt ison halles se zgjuar veshi fustan PINK apo dhe hallen tjeter qe rralle po shume rralle vesh fustan qellon qe dhe ajo kish zgjedhur ca PINK ndaj If it not pink day today c'mund te jete tjeter.

So go for PINK Power and respect PINK
XXHalla in Johny Bravo Version shikoni habine e Vivien :)2 comments:

  1. oh sa goca te bukura,u kenaqa.... nje big up per vajzat....

    ReplyDelete
  2. I love pink (colour) no matter what ! You girls look great <3

    ReplyDelete

Total Pageviews