Tuesday, July 16, 2013

Pink Ruffles


Mesa duket e vetmja formule e sakte e te qenit ne Mode mbetet ende ajo te mos e ndjekesh Moden.
Duket kontradiktore por eshte e vertete,pasi duke patur prurje aq te shumta dhe te shpeshta mund te ndodh qe duke e ndjekur te thyesh turinjte ose aq me keq te lodhesh aq shume sa ne fund te mbetet frymemarrja e renduar dhe aspak ndjenja e kenaqesise qe pretendohet te te ofroje fusha e modes.
Ndaj te mos ndjekesh moden ose te pakten te mos vraposh me hapat e dikujt tjeter te lejon qe here pas here te ndalosh e shijosh ate qe ti vete ke zgjedhur.
Dhe sic se fundmi me ndodh te analizoj veten dhe stilin tim te pakohe kuptova qe ne te shumten e rasteve zgjedhjet e mia rezultojne te jene te mira pasi rezistojne ne kohe.
E ne vend te thyej une qafen duke vrapuar pas trendeve ndodh si me kete fustan qe Une e le menjane e admiroj e dashuroj aty menjane ne dollap e sapo dikush nga stilistet sjell Ruffles apo Fruda ne pasarele une kujtohem qe te tilla i pas sjelle nje stilist tjeter para 3 vjetesh ndaj faaap fustani iluminohet nga nje drite e forte dhe ne veshe me bucet duartrokitja e rradhes.


 zxz
5 comments:

 1. Beautiful you... nje kombinim perfect dhe klas

  ReplyDelete
 2. http://2.bp.blogspot.com/-5as9bsdj8ck/UeVRnZu8T2I/AAAAAAAAMf4/Tqk-ABkSs9I/s640/IMG_4851.JPG Me driten tende o Estel do te shohim drite.... GOD BLESS YOU...

  ReplyDelete
 3. Your style is timeless dear. Tani meqe jemi ne sezon festash dhe vecanerisht dasmash a mund te na besh disa sugjerime, ndoshta dhe me ndonje link bashkangjitur. Kot nuk thone "nje martohet 100 terbohen"...une jam ne fazat e para te terbimit.....:P

  ReplyDelete
 4. To care or not to care about trends?!!
  To follow or not to follow fashion?!!!
  That is the question!
  Por ti me sa duket ketyre pytjeve ja ke hequr vizen me kohe, pasi keshtu e tregon edhe shume sakte veshja qe s'ka 1 kohe por cdo kohe eshte ajo e duhura.
  Nude look eshte gjithmone sa pa 1 goditje te forte ne sy (dmth qe s'ta vret syrin) aq me 1 goditje te fort ne shpirt (qe ta merr zemren)!!!!!
  Shoh vetem dicka qe mungon ne kete outfit dhe ti e di shume mire perse behet fjale ....

  ReplyDelete

Total Pageviews