Monday, July 15, 2013

MaxiMUM

Ok me zbuluat !
Se fundi kam zbuluar sekretin e lumturise dhe kjo shpjegon shume gjera...
dhe nese mendoni qe mungesa ne blog lidhet dhe me nje rrjedhje trush pervec sekretit gaboheni.
Kete fundjave ne Vilun elaborova nje teori timen,pasi ne Vilun mund vec te elaborosh teori pervecse te besh banjo dielli  me tanga :).Te kuptohemi qarte qe nuk eshte ky sekreti i lumturise kini pak durim.

Atehere teoria ime mbeshtetet te pranimi se pari i vetes pastaj pranimi nga te tjeret.Nuk ka te beje me tolerancen apo mirekiptimin por me pranimin e tjetrit pa qellimin ti ndryshosh modifosh apo kritikosh asgje e aq me pak ta shpjegosh apo justifikosh.

Ok tani qe e lexova kete qe kam shkruar dhe une mendoj qe me ka rene dielli ne koke por vertet mendoj se nese doni te Merrni Maximumin nga jeta (jo maxiMamin :) duhet te filloni te pranoni jo perjashtoni :)

Per setin fotografik falenderimet shkojne per te talentuaren Soela Zani e cila na ka rezervuar shume surpriza qe do i zbulojme ne ditet ne vazhdim.
5 comments:

 1. Me pelqejne shume floket lart. Can't wait for the rest of the pictures ;)

  ReplyDelete
 2. Fustani gjate veror te shkon shume... love stripes...pastaj shpatullat e kurrizi,ku ka me seksi e sensuale se kjo....

  ReplyDelete
 3. Tani s'dua te jem banale po as monotone, dua thjesht te theksoj se kur shoh foton e pare, s'e di perse me kujtohet ne imagjinaten time si do te ishte kenga e Pink-ut "Family Portrait" pa gjithe ate ndrydhje qe ajo shpreh ne kenge. Mendoj se do ishte tamam si fotoja e pare e ketij posti!!!
  Komplimente te gjitheve, jo vetem fotografes.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Alba me lexove mendimin, komplimente FOTOGRAFES, por edhe tyyyyy Estel, kisha kohe pa bere taaa te blogu yt,e mbeta e habisur, thash e le per pak kohe e shife cben :P paska ndryshyar e gjitha.

   Komplimenta rezaton drite ne te gjitha postet, dukesh qe pervecse je nje njeri me shume gusto, ke edhe nje sens te humorit shume te rafinuar.!!!!

   sa te bukura jan bere bebat :)

   xoxo Lulu.

   Delete

Total Pageviews