Friday, July 26, 2013

Little Blue Flowers

Ok duhet ta pohoj qe dashuria per kombinimin bardhe e blu vjen ne maksimumin e saj nese ka dhe printe te vogla lulesh.Ky motiv vjen i paprekur ne nje fustan qe vjen i gjithi me nje fryme tradicionale nga  firma austriake Isola.
Por dashuria ime per kombinimet e blue floral prints eshte percaktuar eksluzivisht vjet nga nje stilist rus shume i talentuar Aleksander Terekhov qe  tashme ka dhe dyqanin e tij ne Moske.
Kush ndjek Mira Dumen padyshim ja njeh punen dhe pikerisht koleksioni i vjetshem vinte i prezantuar ne nje sfond ligustrash shume te thjeshte si i postit te sotem.
Ndaj frymezimi i sotem i dedikohet printeve blu te luleve qe me pas i perdori dhe Stela McCartney Gucci Dior e Valentino ose ndoshta dhe para ketij sjam e sigurte

Kalofshi nje fundjave te bukur2 comments:

  1. Ndoshta se e thua ti,ndoshta dhe jo,por figurinat me kujtojne Pallatin Mbreteror Rus per cudi!
    Me pelqen shume,si gjithmone :)

    ReplyDelete
  2. shume lezetshem.... te ty me pelqen shume

    ReplyDelete

Total Pageviews